کتابخانه و مقالات


در کتابخانه «سبدیاب» مهمترین مقالات و کتب مرتبط با حوزه سرمایه، سبدگردانی، بورس، سهام و اوراق بهادار را مشاهده فرمایید.


خلاصه‌ای از کتاب «Built to Sell» : «ساخته شده برای فروش»

خلاصه‌ای از کتاب «Built to Sell» : «ساخته شده برای فروش»

اشتباه شماره یک کارآفرینان این است که کسب و کاری ایجاد می‌کنند که به شدت به آنها متکی است. این یک مشکل است زیرا وقتی زمان فروش فرا می‌رسد، خریداران مطمئن نیستند که شرکت می تواند به تنهایی بایستد و یا حتی اگر سودآور باشد. با این حال، با دنبال کردن سه معیار قابل آموزش، ارزشمند، قابل تکرار می توانید یک تجارت را قابل فروش کنید.

قرارداد سبدگردانی چیست؟

قرارداد سبدگردانی چیست؟

قرارداد سبدگردانی یک سند و قرارداد رسمی بین سرمایه گذار و شرکت سبدگردان است که براساس آن، دو طرف می توانند به یکدیگر اعتماد کنند. این قرارداد، جزییات خاص خود را دارد و سرمایه گذاران در زمان منعقد کردن آن باید توجه لازم را داشته باشند.

دارایی نقدپذیر و نقدینگی  چیست؟

دارایی نقدپذیر و نقدینگی چیست؟

یکی از شاخص های مهمی که در سرمایه گذاری همواره باید به آن توجه کرد، خرید دارایی نقدپذیری است که برای آن مشتری دست به نقد وجود دارد. مفهوم دارایی نقدپذیر و نقدینگی موضوعی ست که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم و برخی از ویژگی ها، نحوه محاسبه، عوامل موثر و همچنین اهمیت آنها را بررسی کنیم.

نظارت سازمان بورس بر شرکت های سبدگردان

نظارت سازمان بورس بر شرکت های سبدگردان

نظارت سازمان بورس بر شرکت های سبدگردان موضوعی ضروری است و سازمان بورس و اوراق بهادار از جنبه های مختلف این کار را انجام می دهد. در ادامه مقاله به چگونگی و نحوه نظارت سازمان بورس بر شرکت های سبدگردان می پردازیم.

استراتژی سبدگردانی

استراتژی سبدگردانی

برای مدیریت دارایی‌هایمان به عوامل متعددی نیازمندیم. داشتن تجربه و مهارت کافی و همچنین رعایت اصول عملی مانند تنوع‌بخشی دارایی می‌تواند در این راستا به ما کمک شایانی کند. همچنین افق زمانی سهامدار و میزان ریسک‌پذیری او از کلیدی‌ترین مسائل است.

«سبدیاب» یک راهنمای آگاه و رایگان برای سرمایه‌گذارانی است که سرمایه‌گذاری در بورس را یک تخصص می‌دانند، تا با توجه به میزان سرمایه، میزان ریسک پذیری، میزان سود مورد انتظار و حداقل کارمزد پرداختی به سبدگردان، بهترین سبدگردان‌ها را برای محافظت از سرمایه و کسب بهترین بازدهی و بیشترین سود انتخاب نمایند.
اطلاعات بیش‌تر
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...