سبدگردان آرتین

اطلاعات مندرج در این صفحه بر اساس اطلاعات سایت سبدگردان مربوطه می‌باشد و اطلاعات سبدیاب نیست.

شرکت سبدگردانی آرتین (سهامی خاص) به همت جمعی از قدیمی‌ترین و مجرب‌ترین متخصصین بازار سرمایه با دریافت مجوز رسمی فعالیت از سازمان بورس اوراق بهادار، در تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ به شماره ۵۷۳۷۹۵ آغاز به فعالیت کرد.

آرتین با گرد هم آوردن تیمی متشکل از متخصصین خوش‌نام و باسابقه بازار سرمایه و فارغ‌التحصیلان برترین دانشگاه‌های کشور در علم مدیریت و علم داده متعهد است:

  1. با اولویت‌دهی به مدیریت ریسک و استفاده از الگوریتم‌های هوشمند تخصصی، خدمات مدیریت ثروت و سبدگردانی را برای تعداد محدودی سرمایه‌گذار بزرگ، شخصی‌سازی کرده و با ارائه خدمات خاص و باکیفیت متناسب با میزان ریسک‌پذیری و ترجیحات سرمایه‌گذاری ایشان، پاسخگوی مهمترین نیازهای ایشان در این زمینه باشد.
  2. از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک خود، پاسخگوی نیازهای سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران خرد باشد.
  3. از طریق صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی دیوان و نیز امکان عرضه و پذیرش شرکت‌ها در بورس، پاسخگوی نیاز کسب‌وکارهای متقاضی در زمینه تامین منابع مالی برای رشد و توسعه ایشان باشد.

سبدگردان آرتین، دستیار اقتصادی شما

پیشینه آرتین

در سال ۱۳۷۳، جمعی از اعضای انجمن مدیران صنایع، از جمله آقایان: دکتر پرویز عقیلی کرمانی، محمدرضا امیری (رییس هیات مدیره فعلی سبدگردانی آرتین)، علی شیخی، و علی جهانخانی، به منظور حضور اعضای بخش خصوصی در بازار سرمایه، اقدام به تاسیس یک کارگزاری به نام کارگزاری بورسیران کردند.

در سال ۱۳۷۵، سکان هدایت بورسیران به آقای محمدرضا امیری سپرده شد و ایشان علاوه بر سهامداری آن مجموعه، به عنوان مدیرعامل، برگزیده شد که این مدیریت تا سال ۱۳۹۹ ادامه یافت.

در مدت زمان سکان‌داری کارگزاری بورسیران، ایشان به فعالیت‌های مختلفی از جمله کارگزاری، مدیریت دارایی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، و تامین مالی برای کسب‌کارها از طریق عرضه و پذیرش در بورس اوراق بهادار پرداخت.

از جمله افتخارات ایشان در این دوران، می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

۱. کسب رتبه‌ی نخست معاملات در بورس تهران در سال ۱۳۸۴ به عنوان کارگزار

۲. تاسیس صندوق‌ سرمایه‌گذاری مشترک بورسیران (تاسیس در سال ۱۳۸۸- واگذاری مدیریت آن در نیمه سال ۱۳۹۹- بازدهی کسب شده از ابتدای تاسیس تا سال ۱۳۹۹ بیش از ۳۱،۵۱۶ درصد)

۳. تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بانک خاورمیانه (تاسیس در سال ۱۳۹۲- همچنان تحت مدیریت- بازدهی کسب شده از ابتدای تاسیس تا نیمه تیرماه ۱۴۰۱ بیش از ۲،۱۳۸ درصد)

۴. عرضه و پذیرش شرکت‌های بزرگی نظیر بانک خاورمیانه، بانک کارآفرین، صنایع غذایی مهرام، صنعتی بوتان، مادیران، آرتاول تایر، ساختمانی سخت‌آژند، غذایی شهداب و در بورس اوراق بهادار.

همچنین در سال ۱۳۸۹ آقای امیر صالحی (مدیرعامل فعلی سبدگردانی آرتین)، در ابتدا به عنوان سرپرست تحلیل به تیم ایشان در کارگزاری پیوست و سپس با تاسیس صندوق بانک خاورمیانه، از سال ۱۳۹۲به سمت مدیر سرمایه‌گذاری صندوق، منصوب شد که این سمت تا سال ۱۳۹۹ ادامه یافت.

در سال ۱۳۹۹، آقای محمدرضا امیری به منظور توسعه تجربه خود در امر مدیریت دارایی، اقدام به دریافت مجوز رسمی سبدگردانی از سازمان بورس اوراق بهادار نمود و در نهایت در سال ۱۳۹۹ پس از ۲۶ سال، با حفظ سهامداری در کارگزاری بورسیران، از سمت مدیریت عاملی این کارگزاری کناره‌گیری کرده، شرکت سبدگردانی آرتین را تاسیس نمود و به عنوان ریاست هیات مدیره این سبدگردانی، مدیریت عاملی این شرکت را به آقای امیر صالحی واگذار کرد.

همچنین صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بورسیران، در نیمه سال ۱۳۹۹ به کارگزاری بورسیران واگذار شد و دو صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بانک خاورمیانه و دماسنج، تحت مدیریت سبدگردانی آرتین قرار گرفت.

علاوه بر آن، ایشان به همراه تیمی از متخصصین مجرب، جهت توسعه فعالیت‌های تامین مالی برای کسب‌وکارها، اقدام به دریافت مجوز صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی (P.E) از سازمان بورس اوراق بهادار نمود و بدین ترتیب، صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی (P.E) دیوان در سال ۱۴۰۱، تحت مدیریت سبدگردانی آرتین، متولد شد.

در حال حاضر، ۴ شرکت، تحت مدیریت این مجموعه قرار دارد:

۱. شرکت سبدگردان آرتین

۲. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بانک خاورمیانه

۳. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک دماسنج

۴. صندوق P.E دیوان

و شرکت سبدگردانی آرتین با دارا بودن مجموعه‌های فوق، در ۳ بیزینس‌لاین اصلی، ارائه خدمات می‌نماید:

۱. مدیریت ثروت و سبدگردانی

۲. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک:

  •  صندوق سرمایه‌گذاری مشترک دماسنج
  •  صندوق سرمایه‌گذاری مشترک بانک خاورمیانه

۳. تامین مالی:

  • از طریق صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی (P.E) دیوان
  • از طریق عرضه و پذیرش شرکت‌ها در بورس (IPO) به روش نوینپیوند سایت سبدگردان آرتین: https://artin-amc.com