سبدگردان پایش

اطلاعات مندرج در این صفحه بر اساس اطلاعات سایت سبدگردان مربوطه می‌باشد و اطلاعات سبدیاب نیست.

شرکت سبدگردان پایش(سهامی‌خاص) با سرمایه ۴۰ میلیارد‌ ریال در‌تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۰ به شماره ۵۸۴۸۵۰ در اداره ثبت تهران به ثبت‌ رسیده‌است و در تاریخ ۱۴۰۰/۸/۱۶ به شماره ۱۱۸۹۸ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهادمالی ثبت‌ شده‌ است. همچنین مجوز فعالیت شرکت طی نامه شماره ۱۲۱/۱۷۸۳۱۷ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ به مدت یکسال ازسوی سازمان بورس و اوراق بهادار صادر گردیده‌ است.

شرکت سبدگردان با درنظر گرفتن مواردی از جمله اهداف مالی، افق سرمایه گذاری، ریسک پذیری و برخی خصوصیات فردی سرمایه گذار، اقدام به تشکیل سبد سرمایه گذاری مناسب برای وی می کنند و متناسب با تغییرات در عوامل کلان اقتصادی و سایر عوامل تاثیرگذار بر محیط سرمایه گذاری، بطور مستمر سبد سرمایه گذاری فرد مورد نظارت و بازبینی قرار می دهند به نحوی که افزایش ارزش سبد و دستیابی به اهداف مالی مشخص شده محقق گردد.

مزایای سبدگردانی

 • مدیریت حرفه ای و تخصصی دارایی ها توسط افراد با تجربه
 • اختصاصی بودن به معنای متناسب بودن سبد دارایی با خصوصیات فردی، اهداف مالی و ریس پذیری سرمایه گذار
 • عدم نیاز به دانش سرمایه گذاری و صرف وقت از طرف سرمایه گذار
 • امکان برداشت یا افزایش سرمایه سبد در طول قرارداد سبدگردانی در هر زمان و به هر میزان
 • قابلیت اطمینان بالا به دلیل وجود ارکان نظارتی

فرآیند سبدگردانی

در صورتی که تمایل دارید از طریق خدمات سبدگردانی پایش در بورس یرمایه گذاری کنید می توانید اطلاعات تماس خود را در فرم قرار داده شده در سایت وارد کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید. بعد از اعلام تمایل شما مراحل زیر انجام می شود:

 1. آشنایی با شما و تنظیم زمان جلسه
 2. تکمیل فرم های مورد نیاز توسط شما و سنجش ریسک پذیری توسط کارشناسان پایش
 3. انعقاد قرارداد سبد گردانی و اقدام به اخذ کد سبدگردانی
 4. انتقال وجه نقد یا سایر اوراق بهادار به کد مختص سبدگردانی به منظور آغاز فرآیند سبدگردانی
 5. مدیریت سبد شما توسط تیم پایش و ارائه گزارش مستمر از وضعیت سبد سرمایه گذاری به شما

کارمزد های سبدگردانی

کارمزد ثابت:

درصدی از میانگین ارزش سبد خواهد بود که در طول مدت قرارداد به صورت روزانه محاسبه و توسط شرکت سبدگردان در انتهای قرارداد دریافت خواهد شد.

کارمزد مبتنی بر عملکرد:

این کارمزد بر اساس درصدی از بازده سبد اختصاصی تعیین می شود. و به صورتی تعیین می شود که همزمان با تامین منافع سرمایه گذار سیستم انگیزشی لازم را برای سبدگردان در جهت کسب بازدهی بیشتر ایجاد نماید. درصد کارمزد ثابت و متغیر هر سبد اختصاصی بر اساس توافق سرمایه گذار و سبدگردان تعیین شده و در قرارداد فی مابین درج می گردد.

تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی روشی برای ارزیابی اوراق بهادار است که شامل اندازه‌گیری ارزش ذاتی با در نظر گرفتن همه عوامل مربوط به اقتصاد، مالی و سایر عوامل کمی و کیفی است. یک تحلیل گر بنیادی سعی می‌کند تا هر عاملی را که می‌تواند بر ارزش اوراق بهادار تأثیر بگذارد مطالعه و بررسی نماید، عواملی مثل نیروهای اقتصاد کلان و عوامل خاص شرکت‌ها نظیر شرایط مالی و مدیریت شرکت.

تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال روشی برای ارزیابی اوراق بهادار است که با تحلیل اطلاعات و آمار مربوط به فعالیت‌های بازار، همچون قیمت های گذشته و حجم معاملات انجام می‌شود. تحلیلگران تکنیکال ارزش ذاتی اوراق بهادار را اندازه‌گیری نمی‌کنند، در عوض از نمودارها و ابزارهای دیگر برای شناسایی الگوهایی که می‌تواند فعالیت آتی سهم را پیش‌بینی کند، بهره می‌جویند.

در پایش از روش های تحلیل مختلف برای انتخاب سرمایه گذاری های مناسب و تشکیل سبد دارایی مطمان برای سرمایه گذاران استفاده می شود:

آمارها و داده های پولی و بانکی قابل دریافت از سایت بانک مرکزی به آدرس اینترنتی: www.cbi.ir

آمار و داده های کلان اقتصادی قابل دریافت از سایت مرکز آمار ایران به آدرس: www.amar.org.ir

صورتهای مالی و گزارشات دوره ای و گزارشات هیات مدیره شرکتها قابل دسترس از سایت: www.codal.ir

آمار معاملات محصولات فلزی و معدنی و پتروشیمی قابل دریافت از سایت شرکت بورس کالا: www.ime.co.ir

بورس های جهانی و منابع خبری معتبر: www.codal.ir

اوراق بهادار تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی

نوع اوراق بهادار یا دارایی های سرمایه ای که سبدگردان در صورت صرفه و صلاح مشتریان و تطابق با اهداف، اصول و محدودیتهای مربوط به هر مشتری، در سبدهای اختصاصی تحت مدیریت قرار خواهد داد:

 • کلیه اوراق بهادار پذیرفته شده در بورس و فرابورس
 • اوراق مشارکت، اوراق صکوک، اوراق بهادار رهنی و سایر اوراق بهادار دارای مجوز انتشار از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران یا سازمان بورس و اوراق بهادار
 • گواهی های سپرده منتشره توسط بانکها یا مؤسسات مالی و اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

کنترل تضاد منافع

به منظور کنترل تضاد منافع، سبدگردان پایش ملزم به رعایت مفاد ماده ۱۴ و ۲۷ دستورالعمل تاسیس و فعالیت سبدگردان می باشد.

ماده ۱۴: در شرایط وجود تضاد منافع بین سبدگردان و مشتری وی، اولویت با منافع مشتری خواهد بود.

ماده ۲۷: درصورتی‌که سبدگردان، ورقه‌ی بهاداری خاص را به‌نام مشتری خود خرید، فروش یا نگه‌داری می‌کند در حالی که؛ (الف) شرکت سبدگردان یا اشخاص وابسته به آن یا (ب) کارکنان سبدگردان یا اشخاص وابسته به آن‌ها، در آن ورقه‌ی بهادار مطابق تبصره‌ی ۱ این ماده ذینفع محسوب می‌شوند، و سبدگردان از این موضوع مطلع بوده یا از طریق دریافت گزارش‌های موضوع تبصره‌ی ۲ این ماده از این موضوع مطلع شده باشد، آن‌گاه سبدگردان موظف است بلافاصله کارکنانی که وظیفه‌ی سبدگردانی برای مشتریان را به عهده دارند، از این امر مطلع نموده، طی گزارش‌هایی که حداقل هرماه تهیه می‌شود حسابرس و امین خود را، از این موضوع مطلع کند و در گزارش‌های دوره‌ای که به مشتری می‌دهد، این موضوع را افشا نماید

محاسبه بازدهی

به منظور ارائه‌ی روشی که بتوان از طریق آن بازدهی سبدهای اختصاصی و همچنین عملکرد سبدگردان را ارزیابی نمود، از دو فرمول شناخته‌شده جهانی تحت عناوین نرخ بازدهی پول وزنی و نرخ بازدهی زمان وزنی استفاده می‌شود که در پیوست ۸ دستورالعمل تاسیس و فعالیت سبدگردان چگونگی محاسبه‌ی این دو روش تشریح گردیده است.

شرکت سبد گردان پایش منابع تحت مدیریت خود را در موارد زیر سرمایه گذاری می نماید:

 1. اوراق بهادار قابل معامله در هر یک از بورس ها
 2. هر گونه اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان به جز سهام شرکت های سهامی خاص
 3. سپرده های بانکی تا سقف ۵۰% از ارزش روز دارایی های تحت مدیریت در هر قرارداد سبدگردانی
 4. سرمایه گذاری در واحد های سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری دارای مجوز از سازمان با شرایط زیر
  1. حداکثر سرمایه گذاری در واحد های سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری تا ۱۰% مجموع ارزش روز دارایی های موجود در هر قرارداد سبدگردانی مجاز است
  2. حداکثر تا ۵۰% از ارزش دارایی های اختصاصی داده شده به بند فوق میتواند به سرمایه گذاری در واحد های سرمایه گذاری صندوق های تحت مدیریت همان سبدگردان اختصاص یابد.پیوند سایت سبدگردان پایش: https://payesham.ir