سبدگردان نوید

اطلاعات مندرج در این صفحه بر اساس اطلاعات سایت سبدگردان مربوطه می‌باشد و اطلاعات سبدیاب نیست.

شرکت سبدگردان نوید (سهامی خاص) با گردهم آمدن عده ای از نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاه تهران، اساتید دانشگاهی و صاحب نظران حرفه ای که هر یک دارای تجربه ای بالغ بر 10 سال در بازار سرمایه و بازار پول هستند، در سال 1400 تشکیل گردید و هدف آن مدیریت دارایی های اشخاص از طریق بازار سرمایه است. با توجه به آنکه سرمایه گذاری در بورس هم اکنون بخشی از سبد سرمایه گذاری اغلب خانواده ها را تشکیل می دهد، سرمایه گذاری سودمند و طبق قوانین و مقررات از اهمیت ویژه ای برخوردار است که این مهم سرلوحه کار شرکت سبدگردان نوید است. شرکت سبدگردان نوید پس از اخذ مجوزهای لازم از سازمان محترم بورس و اورق بهادار، در تاریخ 1400/06/10 طی شماره ثبت 582560 با سرمایه چهل میلیارد ریال (تماما پرداخت شده) و شماره شناسه ملی 14010238914 نزد اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران و با شماره 11879 در تاریخ 1400/06/17 نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت گردید.

رویه اجرایی سبدگردانی در شرکت سبدگردان نوید به شرح ذیل است:

 • آشنایی و معرفی ظرفیت ها به مشتری، تکمیل فرم ها و پرسشنامه و انعقاد قرارداد با مشتری و ایجاد نام کاربری و پسوورد برای ورود به پرتال مشتریان
 • تحلیل ریسک و هدف مشتری
 • تعیین استراتژی مناسب سرمایه گذاری برای هر مشتری در کمیته ذیربط
 • تحلیل شرایط کلی بازار و هر سهم با توجه به عوامل بنیادی و تکنیکال و انتشار برخی از گزارشات عمومی از طریق کانال های ارتباطی شرکت
 • انجام معاملات با توجه به تحلیل های صورت گرفته برای هر مشتری و تهیه گزارشات ذیربط
 • محاسبه بازدهی سبد به صورت روزانه و پایش عملکرد سبد
 • دسترسی مشتری به سبد سرمایه گذاری خود به صورت آنلاین

گزارش دهی به مشتریان

مشتریان نوید هر لحظه می‌توانند به‌صورت آنلاین از طریق پرتال مشتریان، وضعیت سبد شخصی خود را مشاهده کنند. نرم‌افزار تخصصی سبدگردانی ما اطلاعات کاملی مانند بازدهی‌ سبد، ترکیب دارایی‌ها، خرید و فروش‌های انجام ‌شده و ... را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. به‌منظور حفظ ارتباط مستمر با مشتریان، گزارش‌هایی از وضعیت عملکرد سبدهای اختصاصی نیز به‌صورت دوره‌ای تهیه و برای آنان ارسال می‌شود. علاوه‌بر گزارش‌های معمول، شرکت آمادگی دارد تا بنا به درخواست مشتریان، گزارش‌های اختصاصی مورد نظر آنان را نیز تهیه کند.

انواع اوراق بهادار تحت مدیریت در سبدهای اختصاصی

شرکت سبدگردان نوید با در نظر گرفتن صرفه و صلاح مشتریان و متناسب با اهداف، اصول و محدودیت‌های مربوط به هر مشتری، نسبت به تخصیص اوراق بهادار و دارایی‌های سرمایه‌ای زیر به سبدهای اختصاصی و یا ارائه خدمات مشاوره سرمایه‌گذاری در رابطه با آن‌ها اقدام می‌کند.

 • اوراق بهادار قابل معامله در هر یک از بورس‌ها شامل سهام، گواهی سپرده، اوراق مشارکت، انواع صکوک، قراردادهای آتی، اختیار معامله و ....
 • هر گونه اوراق بهادار ثبت شده نزد سازمان به جز سهام شرکت‌‌های سهامی خاص؛
 • سپرده‌های بانکی؛
 • واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار؛

روش های تجزیه و تحلیل اوراق بهادار

انتخاب اوراق بهادار برای سبدهای اختصاصی مشتریان در سبدگردان نوید متکی بر مدل ها و روش‌های رایج تجزیه و تحلیل و ارزش‌گذاری اوراق بهادار در بازارهای مالی بین‌المللی می‌باشد. بکارگیری بانک‌های اطلاعاتی معتبر در کنار نرم‌افزارهای تحلیلی مالی مناسب و ترکیب آن‌ها با روش‌های مزبور، پایه محکم و ابزار مناسبی را برای حضور پرقدرت در بازار سرمایه فراهم خواهد کرد.
سبدگردان نوید در تحلیل‌های اقتصادی خود با بکارگیری یک رویکرد بالا به پایین (Top-Down)، ابتدا به بررسی شرایط کلی اقتصاد و پارامترهای کلان اقتصادی پرداخته و بر این اساس، صنایع با افق عملکردی بهتر را تعیین می‌کند. در نهایت شرکت‌های پیشرو در این صنایع منتخب با استفاده از روش‌های ارزش‌گذاری مختلف از جمله مدل‌های مبتنی بر تنزیل جریانات نقدی (DDM)، مدل‌های مبتنی بر جریان نقدی آزاد (FCF)، ارزش‌گذاری نسبی، ارزش جایگزینی و یا ترکیبی از این روش‌ها به عنوان فرصت‌های سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شوند. مبنای تحلیل اوراق بهادار در سبدگردان نوید روش تحلیل بنیادی می‌باشد و عمده تصمیمات سرمایه‌گذاری بر اساس گزارشات تحلیل بنیادی تهیه شده توسط تحلیل‌گران شرکت اتخاذ می‌شود. البته علاوه بر تحلیل بنیادی، ابزارهای تکنیکی نیز به عنوان روش ضمنی تحلیل روند قیمت‌ها و تعیین زمان ورود و خروج مناسب به هر سهم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کارمزد سبدگردانی

کارمزد سبدگردانی در شرکت‌های سبدگردان شامل دو بخش "کارمزد ثابت" و "کارمزد متغیر" است. کارمزد ثابت مطابق با دستورالعمل سازمان بورس و اوراق بهادار درصد ثابتی از مجموع ارزش اوراق بهادار موجود در سبد هر مشتری است که در هنگام انعقاد قرارداد سبدگردانی در خصوص آن ما بین شرکت سبدگردان و مشتری توافق حاصل می‌گردد. این کارمزد به ‌صورت روزانه محاسبه و در مقاطع ۳ ماهه از مشتری دریافت می‌شود یا از مانده دارایی‌های وی نزد شرکت سبدگردان کسر می‌گردد. بخش متغیر کارمزد در واقع حکم پاداش عملکرد شرکت سبدگردان را دارد و تنها در صورتی از مشتری دریافت می‌گردد که بازدهی سبد اختصاصی وی در پایان قرارداد یا به هنگام فسخ آن از جانب وی، بیش از حداقل مقدار تعیین شده در ابتدای قرارداد باشد. نرخ بازدهی مورد نظر و سهم مشتری و سبدگردان از مازاد بازده احتمالی ایجادشده، با توجه به آورده مشتری و در ابتدای قرارداد به صورت توافقی بین طرفین تعیین می‌شود این نرخ می‌تواند به صورت پلکانی نیز تعیین شود. اما در هر حال، سهم عمده از مازاد بازده ایجادشده، متعلق به مشتری است و سبدگردان تنها بخش کوچکی از آن را به عنوان پاداش عملکرد مطلوب خویش دریافت می‌کند. این امر باعث ایجاد انگیزه در سبدگردان برای کسب بازده بیشتر برای مشتری می‌شود. بدیهی است که مقدار مطلق این کارمزد، بستگی زیادی به زمان اتمام یا فسخ قرارداد و شرایط بازار و سبد مشتریان در آن زمان دارد و قبل از آن، قابل اخذ نیست. ضمناً قراردادها عموماً به صورت یک ساله منعقد می‌شوند و با درخواست مشتریان، مجدداً امکان تمدید می‌یابند.

نمونه قرارداد سبدگردانی

قرارداد سبدگردانی توسط سازمان بورس و اوراق بهادار ابلاغ شده و مفاد آن غیر قابل تغییر است. نمونه قرارداد شرکت سبدگردان نوید در این قسمت ارائه شده است. این قرارداد در ۴ نسخه تهیه می‌شود بعد از امضاء طرفین به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ارسال می‌گردد. شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به هر قرارداد کدی اختصاص می‌دهد که با حروف انگلیسی PRX شروع می شود. بعد از اختصاص کد PRX عملیات سبدگردانی توسط شرکت سبدگردان آغاز می‌گردد. مدارک لازم برای انعقاد قرارداد اشخاص حقیقی و حقوقی به شرح ذیل است:

اشخاص حقیقی:

 • کپی کارت ملی و شناسنامه

اشخاص حقوقی:

 • اساسنامه شرکت
 • آگهی تاسیس
 • آخرین روزنامه رسمی به همراه صاحبان امضا مجاز
 • کپی کارت ملی و شناسنامه صاحبان امضای مجاز

نحوه محاسبه بازدهی

شرکت سبدگردان نوید مطابق دستورالعمل‌های مصوب سازمان بورس و اوراق بهادار، دو بازدهی موزون پولی (MWRR) و موزون زمانی (TWRR) را به‌صورت دوره‌ای برای سبدهای اختصاصی مشتریان خود محاسبه می‌کند که نحوه محاسبه این دو بازدهی به شرح ذیل است.

کنترل تضاد منافع

به دلیل آنکه بخش عمده درآمدهای شرکت سبدگردان نوید از محل شناسایی کارمزد مبتنی بر عملکرد حاصل می‌گردد، قراردادهای سبدگردانی این شرکت به گونه‌ای منعقد میگردند که منافع شرکت و سرمایه‌گذار در یک راستا قرار گیرند. با این حال لازم به ذکر است مطابق ماده ۱۴ دستورالعمل سبدگردانی در صورتیکه تضاد منافع میان سبدگردان و مشتری بوجود آید، شرکت سبدگردان نوید تعهد می‌نماید که همواره و در کلیه شرایط، منافع مشتریان را نسبت به سایر ذینفعان در اولویت قرار دهد ضمن آنکه سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان رکن نظارتی بازار سرمایه کشور نیز ناظر بر این امور خواهد بود. همچنین در صورتیکه شرکت سبدگردان یا کارکنان وی در خرید و فروش سهامی ذینفع باشند، مطابق ماده ۲۷ دستورالعمل تأسیس و فعالیت شرکت‌های سبدگردان، شرکت نوید در صورت اطلاع نسبت به افشای این موارد نیز اقدام خواهد کرد.

روابط تجاری اساسی

شرکت سبدگردان نوید به جز مالکیت صندوق های سرمایه گذاری که در این سایت به آن ها اشاره شده است، مالک هیچگونه شرکت دیگری نیست. با این حال با شرکت های سرمایه گذاری نوید اعتماد، شرکت مدیریت سرمایه نفیس، و شرکت ارزش آفرینان نوید اعتماد دارای سهام داری مشترک است. به جز موارد مذکور، شرکت سبدگردان نوید رابطه تجاری با اهمیتی نظیر توافق یک یا چند کارگزار برای انجام معاملات اوراق بهادار به نام مشتریان از طریق آنها، با سایر اشخاص ندارد.پیوند سایت سبدگردان نوید: https://sabad.navidfg.com