سبدگردان الگوریتم

اطلاعات مندرج در این صفحه بر اساس اطلاعات سایت سبدگردان مربوطه می‌باشد و اطلاعات سبدیاب نیست.

سبدگردان الگوریتم

برای ماندن و بهره بردن باید بهره رساند، این تنها معامله برد برد قابل انجام است. آمده‌ایم تا بمانیم.

الگوریتم در لغت: الگوریتم مجموعه‌ای از دستورالعمل‌های گام به گام برای حل یک مسئله است. این واژه از نام خوارزمی (الخوارزمی) ریاضیدان و دانشمند شهیر ایرانی برگرفته شده است.

داستان الگوریتم: بیش از یک دهه پیش در گروه خدمات بازار سرمایه الگوریتم دور هم جمع شدیم و مدیریت بخشی از سبد سهام گروه خوارزمی را بدست گرفتیم. طی این سال‌ها در کنار هم تجربه کسب کردیم، کار تیمی را آموختیم و عملکردی قابل قبول ارائه کردیم. در سال ۱۳۹۶ تصمیم گرفتیم که این بار دانش و تجربه این سال‌های خود را برای ارائه خدمات به کلیه سرمایه‌گذاران بازار سرمایه به کار گیریم. پس شرکت سبدگردان الگوریتم را تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس کردیم و از تیر ماه ۱۳۹۷ مشغول فعالیت شدیم. شماره ثبت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری، شماره ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار، شناسه ملی و کد اقتصادی سبدگردان الگوریتم به ترتیب ۵۲۲۰۰۷، ۱۱۵۷۰، ۱۴۰۰۷۳۷۲۴۷۵ و ۴۱۱۵۷۱۸۶۵۱۸۹ می باشد.

نام الگوریتم را برای خود برگزیدیم چرا که اصالت خود را از خانواده بزرگ گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی گرفتیم و می‌خواهیم روش‌های نوین مدیریت دارایی‌‌ها را جایگزین شیوه‌های سنتی رایج در بازار ایران کنیم. ادعا می‌‌کنیم که در سبدگردان الگوریتم، کلیه عملیات سبدگردانی از انتخاب اوراق بهادار، تعیین ترکیب بهینه سبد و انجام معاملات گرفته تا مدیریت ریسک، بر اساس الگوریتم‌های دقیق و مطابق با استانداردهای روز دنیا انجام می‌گیرد.

گسترش خدمات: رویکرد اصلی گروه سرمایه‌گذاری خوارزمی بزرگ و متمایز بودن در بازار است. بر اساس همین رویکرد، سرمایه‌‎‌گذاری خوارزمی در اولین گام توسعه سبدگردان الگوریتم، سرمایه شرکت را به ۱۵۰ میلیارد ريال افزایش داد.

ما نیز در گام بعدی و در راستای اهداف گروه برای توسعه خدمات مالی، موفق به دریافت مجوز فعالیت مشاور سرمایه‌گذاری از سازمان بورس شدیم. اکنون با در دست داشتن این مجوز می‌‌توانیم خدمات بسیار متنوع‌‌تری را به مشتریان خود ارائه کنیم. همچنین شرکت سبدگردان الگوریتم از خدمات شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی نیز به عنوان شرکت هم گروه خود استفاده می‌نماید.


پیوند سایت سبدگردان الگوریتم: https://www.algocm.com